Монтаж печей

Як вірно встановити буржуйку та димар ?

Встановлення буржуйки

Буржуйки, завдяки своїй невеликій вартості, компактним розмірам і багатофункціональності (буржуйку можна використовувати як для обігріву приміщення, так і для приготування їжі), користуються великим попитом, і до цього дня. Важливим моментом, що впливає на ефективність роботи буржуйки, є правильно підібраний і встановлений димар.

Правильний димохід
Димохід для буржуйки може бути виконаний як з азбестоцементних труб, так і металевих. Робити цегляний димохід не доцільно, так як буржуйка спочатку позиціонується, як переносне опалювальне обладнання.
Азбестоцементні труби також мають ряд недоліків:
• азбестоцементні труби витримують максимальну температуру в 300ºС;
• у зв’язку з шорсткою поверхнею труб, димар схильний до швидкого засмічення;
• азбестоцементні труби мають низьку стійкість до впливу агресивних речовин; утворюються в процесі взаємодії конденсату і димових газів.

Металевий димар за своїми експлуатаційними властивостями найбільш підходить для буржуйки.
Довжина димоходу залежить від місця розташування буржуйки (в приміщенні чи знаходиться піч або на вулиці) і конструктивних особливостей самого димоходу (чи буде димар монтуватися прямим ділянкою або будуть використовуватися коліна для зміни напрямку димоходу і т.д.).
Температура відхідних газів при роботі буржуйки може сягати від 350ºС до 1000 º, тому особливу увагу варто приділяти матеріалом виготовлення труб і комплектуючих димоходу.

%d0%b1%d1%83%d1%80%d0%b6%d1%83%d0%b9%d0%ba%d0%b0-%d1%83%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%ba%d0%b0Види труб

Буржуйка за своїми експлуатаційними характеристиками прекрасно підійде для установки на дачі. Рекомендується, при проведенні монтажу димаря, труби встановлювати таким чином, щоб уникнути в межах приміщення місць з’єднання труб. Якщо встановити цільну трубу, немає можливості, то з’єднувати труби слід так, щоб нижня труба вставлялася в трубу, розташовану вище.

Димарі в металевому виконанні мають ряд очевидних переваг, що дозволяють використовувати їх при установці буржуйки. Металеві димоходи характеризуються не великою вагою, доступними цінами, а також не складними монтажними роботами. Комплектуючі металевого димоходу дозволяють змонтувати димохідну систему будь-якої конфігурації.
Для підвищення ефективності роботи буржуйки, часто димар роблять не прямим, а колінним. Колінний димар являє собою систему вигнутих каналів. За рахунок такої конструкції димоходу, димові гази проходять, значно затримуючись, завдяки чому встигають віддати частину тепла.

На сьогоднішній день на ринку опалювальних приладів представлений широкий асортимент печей-буржуйок, адже сучасні буржуйки здатні виконувати не тільки практичну функцію (обігрів приміщення і приготування їжі) але і декоративну (буржуйки часто використовуються як елемент інтер’єру). Як правило, подібні буржуйки йдуть в комплекті з димоходом, який виглядає цілком естетично і не псує інтер’єр кімнати.

Для ефективної роботи буржуйки необхідно правильно розрахувати діаметр димоходу. Оптимальний діаметр димоходу (в міліметрах) можна розрахувати за формулою, в якій показник обсягу топки (у літрах) множиться на коефіцієнт рівний 2,7.

У конструкцію металевого димоходу для буржуйки, як правило, входять наступні елементи:
• труба товщиною від 0,5 мм до 1 мм (довжина труби може бути 250 мм, 500 мм, 1000 мм);
• трійник з заглушкою;
• стикові коліна;
• захисний зонт;
• додатково може знадобитися прохідний стакан, при прокладці димоходу через перекриття або стіну.

Монтажмонтаж димохода
У випадку, коли потрібна прокладка димохідних труб через стіну або перекриття, необхідно ретельно дотримуватися норм протипожежної безпеки, тому що найчастіше в подібних місцях утворюються осередки займання.

При проведенні димоходу через стіну або перекриття, готується отвір, діаметром на 5 – 10 см більше діаметру димохідної труби. Обов’язково в отвір встановлюється прохідний стакан, виконаний з вогнетривкого матеріалу. Через даний стакан буде виводитися назовні труба. Ні в якому разі не можна проводити з’єднання труб на рівні перекриття. Залишившись зазор заповнюється теплоізоляційним матеріалом.

Інформація взята з сайту http://stroyka-gid.com.ua/zagalni-putanas/4275-dimoxid-dla-byrgyuki.html